Законодавством України передбачено ряд засобів, які дозволяють громадянам представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень державного органу.
Реалізація прав на доступ до публічної інформації здійснюється відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Основною метою Закону України «Про доступ до публічної інформації» є створення механізму реалізації права кожного на доступ до публічної інформації. Він містить перелік гарантій дотримання прав на надання публічної інформації, поетапний порядок доступу до неї, надає визначення таким поняттям, як конфіденційна, таємна та службова інформація, регламентує порядок її отримання, визначає порядок і строки подачі та задоволення запиту на інформацію, а також процедуру оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації.
Питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади та органи місцевого самоврядування пропозиції про поліпшення їхньої діяльності, викривати недоліки в роботі та оскаржувати дії посадових осіб, регулює Закон України «Про звернення громадян».
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», громадяни мають право звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (далі - Головне управління) з пропозиціями (зауваженнями), у яких можуть висловити свої думки, поради, рекомендації щодо діяльності у визначених сферах.
Громадськість може представляти свої інтереси або впливати на реалізацію повноважень Держпродспоживслужби на території м. Києва також шляхом:
- отримання інформації з повідомлень в медіа, офіційного вебсайту Головного управління, на інформаційних стендах в приміщенні Головного управління;
- подання запиту на інформацію, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;
- надання пропозицій та зауважень за допомогою чат-бота на сторінці Головного управління у Facebook.
Головне управління, як розпорядник інформації, завжди враховує громадську думку, користуючись результатами дії тих механізмів та процедур, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень Головного управління.